DIY ÖNERİLERİ

Pandemi sürecinde hayatımıza giren karantinayla, yaşadığımız mekanlar daha da anlam kazandı. Evlerimiz daha fazla vakit geçirdiğimiz bir yere dönüştü. Dış mekanlarla ilişkimizi kestiğimiz, evlerimizde kaldığımız bu süreçte zamanı değerlendirirken yaşadığımız mekanın etkilerini pozitife dönüştürebilecek "Do It Yourself" önerilerini sizler için derledik.

Yaptığınız seramik ve porselen tabaklarla dekoratif bir köşe yapabilirsiniz.

Makrome iplerden saksı yapabilir, salona veya balkona asabilirsiniz.

Ahşap paletlerden bahçeniz için oturma grubu veya evinide keyifli bir tiyatro ya da sinema köşesi yapabilirsiniz. 

Çelışma masası, raf, çiçekçilik, kitaplık gibi mobilyalar da üretebilirsiniz. Detaylı inceleme için linki inceleyebilirsiniz.

Kolilerinizi iplerle süsleyerek dekoratif ve fonksiyonel olarak kullanabileceğiniz depolama alanına dönüştürebilirsiniz. Ayrıntılı inceleme için linki inceleyebilirsiniz.

Kullandığınız konserve kutularını atmak erine boyayarak delikler açıp içine mum koyarak mumluk olarak kullanabilirsiniz.

Ya da saksı olarak da değerlendirebilirsiniz.

Bu süreçte evinizdeki depolama alanlarını değerlendirirken bu konuda çok şey yapabilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki IKEA linkini inceleyebilirsiniz.

Küçük çaplı önerilerin dışında daha büyük ölçüde, hem size iyi hissettirecek hem de evinize katkı sağlayacak geri dönüşüm projeleri yapabilirsiniz. Eski mobilyalarınız, mutfak masanız, mutfak dolaplarınız sizi rahatsız mı ediyor? Sadece boyayarak onları yeniymiş gibi kullanabilirsiniz. 

İnternette Youtube'da veya Instagram'da bu tarz hesapları takip edebilirsiniz.

  • Küçük çaplı önerilerin dışında daha büyük ölçüde, hem size iyi hissettirecek hem de evinize katkı sağlayacak geri dönüşüm projeleri yapabilirsiniz. Eski mobilyalarınız, mutfak masanız, mutfak dolaplarınız sizi rahatsız mı ediyor? Sadece boyayarak onları yeniymiş gibi kullanabilirsiniz.

  • Görseller ınstagram dekotrend hesabından alınmıştır.

© 2021 DEÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK BÖLÜMÜ